
Vuk Vučetić rođen je u Sarajevu 1987. godine. Docent je na Katedri za novinarstvo i politikologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu. Diplomu doktora komunikoloških nauka stekao je 2018. godine na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Sarajevu. Master studije komunikologije završio je 2013. godine na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, a diplomirao 2010. godine na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu na Katedri za novinarstvo. Tokom 2010. godine radio je kao novinar u Novinskoj agenciji „Srna”. Od 2007. do 2009. godine radio je na Radio-televiziji Istočno Sarajevo, na poziciji novinara saradnika. Jedan je od koautora knjige „Medijska i informacijska pismenost: dizajn učenja za digitalno doba”, koja je objavljena 2021. godine. Objavio je više naučnih i stručnih radova iz oblasti komunikologije, medijske pismenosti, političke komunikacije. Učestvovao je na više naučnih konferencija u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini. Njegove sfere interesovanja su: masovno komuniciranje, politička komunikacija, javno mnjenje, novi mediji, medijska pismenost.
-
Ocjenjeno 0 od 5(0)
U džepovima medijske stvarnosti
Knjiga „U džepovima medijske stvarnostiˮ je pokušaj autora da korisnicima medija ukažu da uređaji koje svakodnevno nose u džepu i u toku dana uključe nekoliko stotina (pa i hiljada) puta, ne smiju postati tehnologije koje njih drže u džepu. Ključna poruka čitateljima s kraja predgovora knjige, da ne uzimaju kao apsolutne istine sve što u knjizi pročitaju, otkriva i ključnu namjeru autora: osnažiti kritičku svijest kod publike…
Dr Lejla Turčilo
Odabir tema u ovoj knjizi, zapravo, predstavlja najveću prednost ove publikacije. Ovo je publikacija koja se bavi savremenim komunikacijama i tretira teme relevantne kako za mlađe generacije, tako i za sve ostale koji su, draga srca ili preko volje, prinuđeni da se snalaze u digitalnom medijskom ekosistemu.
Dr Amer Džihana
Autori naglašavaju da su svi tekstovi nastajali u različitim periodima u proteklih pet godina, pa postoji mogućnost da su određene teme zastarjele usljed navedenih brzih promjena, ali ostaju kao svjedočanstvo jednog vremena u kojem su se takve promjene dešavale. To je možda i ključni doprinos medijskoj zajednici u BiH, jer brojni hroničari, medijski analitičari, ali i studenti imaće ozbiljno svjedočanstvo različitih konteksta razvoja medija i društva.
Dr Radenko Udovičić
Prvih tridesetak strana knjige možete pročitati ovdje.